Enter your keyword

از روال انجام نظافت منزل چه می دانید؟

روال نظافت منزل

مراحل انجام نظافت منزل چگونه است؟

مراحل انجام نظافت منزل

مراحل انجام نظافت را می دانید؟اگر برای نظافت کل منزل درخواست نیروی نظافتی از شرکت خدماتی داشته باشید شاید بخواهید بدانید روال نظافت منزل شما چگونه باشد بهتر است.

در اولین قدم این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر خانه شما بزرگ است یا مدت هاست که آن را تمیز نکرده اید بهتر است بیش از یک نیروی نظافتی درخواست کنید که هم کیفیت انجام کار بالا رود و هم کار  شما زودتر تمام شود.

نظافت آشپزخانه:

یکی از مهمترین و پر کارترین قسمت خانه آشپزخانه می باشد. چون خانم های خانه بیشترین زمان خود را در آشپزخانه می گذرانند و آشپزی در آن انجام می شود .

  • اولین و یکی از پر چالش ترین قسمت در نظافت آشپزخانه تمیز کردن و از بین بردن چربی های ناشی از پخت و پز می باشد و جالب است که این نکته را هم بدانید که بعد از تمیز کردن این چربی ها واقعا تمیزی آشپزخانه کاملا احساس می شود.
  • دومین قسمت برای نظافت آشپزخانه نظافت و تمیز کردن کابینت های می باشد.کابینت های آشپزخانه محل نگه داری ظرف ها ,مواد غذایی شما می باشد.پس حتما باید تمیز شود.
  • سومین کار برای تمیز کردن آشپزخانه شستشوی ظروف می باشد.تعدادی از ظروف روزانه مورد استفاده قرار میگیرند بعد از مدتی کدر می شوند و شاید دارای لکه شوند پس آن ها را با تمیزکننده های قوی تری باید شسته شوند.

نظافت اتاق پذیرایی:

اتاق پذیرایی نسبت به آشپزخانه کار کمتری دارد اما کار ساده ای نیست.اتاق پذیرایی مهمترین قسمت آن گردگیری می باشد.بعد از گردگیری باید با پاک کننده های مخصوص چوب مبلمان اتاق پذیرایی را تمیز کرد تمیز کردن پنجره ها ها مرحله بعدی این نظافت می باشد.تابلو ها و وسایل تزئینی هم باید شامل این گرد گیری باند و درنهایت یک جارو برقی نظافت فرش و موکت و پارکت شما هم انجام می شود.

نظافت اتاق خواب:

در نظافت اتاق خواب شستن رو تختی و ملحفه های آن اهمیت ویژه ای دارد و ارتباط ویژه ای با سلامت افراد ی که از آن استفاده می کنند دارد.پس در نظافت این اتاق حتما آن ها را تمیز بشویید. بعد از شستن این اقلام و قبل از قرار دادن آن ها رو ی تخت گردگیری را انجام دهید و سپس با جار و برقی نظافت کف منزل یا همان اتاق خواب خود را انجام دهید و سپس رو تختی و ملحفه را قرار دهید

نظافت و شستشوی سرویس بهداشتی:

سرویس بهداشتی یکی از مکان هایی است که بیشترین آلودگی را دارد پس باید نهایت دقت را به خرج داد.

  • در تمیز کردن سرویس بهداشتی باید این نکته را در نظر داشته باشید که از ترکیب چند شوینده استفاده نکنید چون به سلامتی شما آسیب میزند.
  • حتما در و پنجره های سرویس بهداشتی را باز کنید که بوی شویندها به سلامتی شما آسیب نزند.
  • کابین های درون سرویس بهداشتی که محل نگه داری همه اسباب وسایل بهداشتی هستند را کاملا تمیز کنید و اگر وسایلی درون آن قرار دارد که از تاریخ انقضای آن گذشته است آن را دور بریزید.
  • برای اینکه سرویس بهداشتی شما بیشتر از همه تمیز شود حتما بعد از این که شوینده را بر روی روشوی و وان و … ریختید بگذارید تا چند دقیقه بماند.

No Comments

Post a Comment

Your email address will not be published.