Enter your keyword

نکته های نظافت محل کار

نظافت محل کار

نظافت محل کار شما و شستشوی میز و صندلی موجود در دفتر کار شما، دستمال و طی کشیدن کف…

Client
Emest
Categories
خدمات

نظافت محل کار و باید ها و نباید های آن

اهمیت یک محل کار تمیز

نظافت محل کار و نکته های مهمی که درباره آن باید بدانید چیست؟ محیط کاری بر بهره وری، عملکرد و رفاه کارکنان تاثیر می گذارد. مهم نیست که چه صنعت و چه شغلی ، نگهداری یک محل کار تمیز، به حفظ  و داشتن کارکنان ایمن، سالم و کارآمد کمک کند. در حالی که ممکن است در محیط کار شما گرد و غبار در اطراف دفتر یا محل کار باشد، این کار ممکن است کارکنان را در معرض خطر آسیب یا بیماری قرار دهد و حتی ممکن است بر سطوح عملکرد آنان تأثیر بگذارد. نگهداری یک محل کار تمیز برای کارفرمایان ضروری است تا ادعای جبران خسارت  از سمت و کارمندان کارگران را کاهش دهدو راندمان کار را بالا ببرد.

نظافت محل کار

اگر یک شرکت داشته باشید و بخواهید بنا به هر دلیلی اسباب کشی کنید یکی از مهمترین قسمت های این فرآیند اسباب کشی نظافت محل است.نظافت شرکت یا اداره یا محل کار با نظافت منزل فرق دارد و شما باید از افراد متخصص برای این کار استفاده کنید.

در نظافت این اماکن برعکس نظافت خانه الویت با مدارک و فایل ها , داده ها و اسناد می باشد.در بیشتر محل کار ها و شرکت ها کامپیوتر و لپ تاب جزو وسایل ضروری است چون اطلاعات و داده ها در آن قرار دارد و در فرآیند اسباب کشی این وسایل باید جداگانه و به شکل خاص حمل شوند.در بیشتر مواقع اگر لپ تاپ یا سیستم در شرکت موجود باشد آن ها را با ماشین های شخصی حمل می کنند تا آسیب نبینند.فایل های اسناد و مدارک را بیاد سعی کنید قبل از بردن به محل جدید نظافت کنید.

خدماتی که در این زمینه برای شما انجام می شود موارد زیر می باشد:

  • شستشوی میز و صندلی
  • دستمال و طی کشیدن کف دفتر
  • دستمال کشیدن شیشه های پنجره در کوتاه ترین زمان موجود
  • جابه جایی وسایل شرکت
  • نظافت همه قسمت های شرکت

نظافت محل کار اگر با یک تیم حرفه ای تجربه کنید کارها به سرعت پیش میرود و شما به راحتی و بدون دغدغه می تواند شروع به کار کنید .اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که بیشتر روز خود را در محل کار سپری می‌کنید، برای سلامت جسمی و روحی خود و کارکنان خود باید به تداوم نظافت شرکت خود اهمیت بیشتری بدهید. به همین جهت شرکت نظافت افق در خدمات خود، خدمات نظافت شرکت را نیز مد نظر گرفته است.یکی از مهمترین ویژگی هایی که تیم نظافت خدماتی افق پاک دارد این است

نکات مهم در نظافت محل کار

نکته مهم دیگر این است که نظافت این اماکن فقط فرآیند اسباب کشی مهم نیست بلکه شما در چیدمان وسایل در جایگاه جدید باید به گونه ای وسایل را بچیند که در آنجا هم بتوان نظافت روزانه را انجام داد.

قدم بعدی دیگر این است که در نظافت اداره یا شرکت, نظافت راه پله ها هم باید در نظر بگیرید.راه پله محل کار شما بیشترین رفت و آمد و تردد در آن صورت می گیرد,پس زودتر کثیف می شود.پس برای نظافت راه پله محل کار خود حتما به یک شرکت معتبر مراجعه کنید.شرکتی که بتواند در سریعترین زمان و با بهترین کیفیت این خدمت را برای شما انجام دهد.

شرکت افق پاک با داشتن یک تیم حرفه ای در زمینه نظافت به شما کمک می کند این کار را در بهترین شکل و با بهترین کیفیت انجام دهید.که همه افراد مشغول به کار تضمینی و بدون هیچ نوع مشکلی می باشند و شما می توانید با اعتماد کافی کار شرکت خود را به آن ها بسپارید.

برای استفاده از این خدمات کافی است با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:
شماره همراه : 09195653500
شعبه مرکزی : 02126327646

6 راه برای حفظ نظافت محل کار شما

مردم ساعات زیادی از ساعت بیداری خود را در یک هفته در محیط کار می گذرانند. بنابراین ، منطقی است که مرتب از مکانی که بیشتر وقت خود را صرف آن می کنید ، مرتب باشید. اگر پاکیزگی خانه شما برای شما مهم است ، باید پاکیزگی فضای کار شما نیز باشد.

بسیاری از افراد ممکن است دقیقاً بدانند که اگر می خواهند محل کار خود را  با  انجام  دادن آن  به پاکیزگی دفتر شما کمک خواهید کرد.در زیر برخی از اقداماتی که می توانید انجام دهید تا محل کار شما بهترین مکان برای تمرکز و  نحوه انجام کار شود.

در زیر برخی از اقداماتی که می توانید انجام دهید بیانگر این است که محل کار شما بهترین مکان برای تمرکز و تولید شما خواهد بود.

1- روزانه زباله ها را بیرون بیاورید

یک عادت ساده که تقریباً بلافاصله می توانید شروع به کار کنید ، هر روز زباله ها را بیرون قرار دهید. در صورت ماندن, زباله در محل کار جمع می شود و میکروب ها و باکتری ها می توانند پرورش یابند. گذشته از آن ، سطل آشغال مانده به مدت طولانی در داخل خانه می تواند بو را جمع کند.

این کار باعث می شود تا دفتر شما کثیف تر شود و درعین حال ، آن را به مکانی  بد برای کار تبدیل کند. همه پیامدهای سطل زباله مورد غفلت را می توان با وارد شدن به عادت روزانه زباله های خود دور کرد.شما می توانید این کار را یا اوایل صبح هنگام اولین بار در دفتر انجام دهید یا می توانید درست قبل از عزیمت به خانه این کار را انجام دهید.

2-محصولات تمیز کننده در شرکت داشته باشید

اگر می خواهید افراد به خوبی وظیفه خود را انجام دهند ، مهم است که ابزار و وسایل لازم را برای آنها فراهم کنید تا بتوانند این کار را انجام دهند. با این گفته ، همیشه داشتن محصولات تمیزکننده در انبار راهی عالی برای حفظ نظافت محل کار شما است.

لوازم اصلی تمیز کردن شما باید پارچه های میکرو فیبر ،  برس از بین بردت گرد و غبار ، یک جاروبرقی و سطل می باشد.این محصولات اصلی تمیز کردن شما همیشه باید در دست داشته باشید.تا زمانی که این موارد را در انبار خود نگه دارید ، هیچ کس نباید بهانه ای برای تمیز کردن هرگونه خرابکاری یا آلوده بودن محل کار خود داشته باشد.

3-مدیریت و سازماندهی کابل ها

نکته ای که بسیاری از افراد فراموش می کنند از آنها مراقبت کنند یا به راحتی نمی دانند چگونه شروع به سازماندهی کنند ، کابل های آنهاست. کابل های غیر سازمان یافته اگر در مکان های نامناسب باقی مانده باشند می توانند خطرناک باشند. و ، طول عمر آن کاهش می یابد.

گذشته از آن ، کابلهای شل شده در اطراف  میز می توانند تمیز کردن عمومی را سخت تر از آنچه هست بکند ، بنابراین مدیریت کابل ها باید کاری باشد که همه در دفتر انجام می دهند. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید.

ابزاری برای سازمان دهی کابل ها وجود دارد که برای مدیریت سیم  هستند و شما می توانید آن ها را به صورت آنلاین از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. اگر همه عادت ساماندهی کابل های  میز خود را داشته باشیدمحلی که در آن کار میکنید بسیار تمیز و مرتب تر دیده می شود.

4-درهم و برهمی روی میز کم کنید

میز کارکنان ایستگاه های کاری آنهاست و بخش عمده ای از حجم کاری آنها انجام می شود. بنابراین ، منطقی است که شما این مکان را به صورت سازمان یافته ترین فضای ممکن در دفتر نگه دارید. با این گفته بسیاری از افراد می توانند از این کار سر باز بزنند و زباله ها را روی میز نگه دارند زیرا سطل های زباله خیلی دور هستند.

با قرار دادن سطل زباله در قسمتهای اصلی دفتر ، این کار را آسانتر کنید. گذشته از آن ، اطمینان حاصل کنید که همه را تشویق می کنید پس از اتمام روز کار ، زباله های خود را دور بیندازند.

بعلاوه ، آنها را  تشویق كنید اما آنها را مجبور نكنید وسایل غیر مرتبط با كارهایی را كه در حال حاضر انجام می دهند را روی میز قرار ندهند.

5-برنامه تمیز کردن دفتر

اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب دفتر خود را توسط متخصصین تمیز می کنید. اگر این کار را خودتان انجام دهید ، ممکن است آنقدر دقیق نباشید که وقتی می خواهید خدمات حرفه ای نظافت دفتر را انجام دهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

هنگامی که دفتر خود را به طور مرتب تمیز می کنید ، دیگر نیازی به هزینه زیادی برای تمیز کردن عمیق ندارید. بعلاوه ، تمیز کردن عمیق بسته به شدت دفتر می تواند چندین روز طول بکشد ، بنابراین ممکن است وقت آن را نگذارید.

با این وجود ، حتی اگر افراد حرفه ای را نیز استخدام نمی کنید ، همیشه می توانید یک روز را برای تمیز کردن دفتر برنامه ریزی کنید تا همه بتوانند نسبت به محیط کار خود احساس مسئولیت کنند.

6-یاد آوری را  فراموش نکنید

بعضی اوقات شما نمی توانید آنجا باشید تا به  کارکنان وظایف نظافت خود را یادآوری کنید. علاوه بر این ، هیچ کس نمی خواهد یک ریزگرد در گردن خود تنفس کند. با این گفته ، همه می توانند از برخی یادآوری های آرام در قالب علائم بهره مند شوند.

علائمی که نشان می دهد چگونه دست ها را به طور کامل بشویید و یا حتی علائمی را نشان می دهد که سطل های زباله در کجا قرار دارند یا ضد عفونی کننده های دستی در آن قرار دارند نیز ایده خوبی هستند.

نگهداری از یک دفتر تمیز کاری است که برای همه افراد در محیط کار در نظر گرفته شده است. داشتن همکاری همه افراد نه تنها  راه داشتن یک مکان تمیز بسیار مهم است.با روش هایی که در بالا ذکر شد ، شما می توانید یک محل کار سالم و مرتب را برای شما و کارمندان حفظ کنید. ابتکار عمل و ایجاد عادات تمیز کلید حفظ پاکیزگی محل کار شماست. هنگامی که محیط خود را تمیز نگه دارید ، آن را نیز شادتر و مناسب تر برای بهره وری می کنید.